«پوپولیستی و عوام فریبانه »؛توصیف نماینده ولی فقیه از سخنان روحانی

«پوپولیستی و عوام فریبانه »؛توصیف نماینده ولی فقیه از سخنان روحانی

چهارشنبه ۶ اردیبهشت 1396 - 05:42

 

علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه سخنان حسن روحانی مبنی بر اینکه توافق اتمی وین «سایه جنگ را از سر ایران دوره کرده» را «پوپولیستی و عوام فریبانه »خواند.Saaad School

علی سعیدی در مصاحبه با خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی درباره این جمله که « برجام سایه جنگ را از سر کشور دور کرد» گفت:متاسفانه این حرف ها هم از جمله شعارهای پوپولیستی و عوام فریبانه است. باید سؤال کرد اصولاً آمریکا برای چه با ما در حال جنگ بود؟ آمریکا اهداف زیادی را در دستور کار داشت و یکی از راهکارهای آن تهدید نظامی بود.

وی تاکید کرد:«حال وقتی گروهی به دشمن لبخند زدند و چراغ سبز نشان دادند، زمینه طمع دشمن فراهم می‌شود و این می تواند بستری برای تهدید نظامی باشد».

حسن روحانی پیش از این بارها تاکید کرده که«برجام وین سایه جنگ را از سر ایران دور کرد».

نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین گفت که این نهاد « به هیچ عنوان در انتخابات دخالت نداشته و نخواهد داشت».

وی درعین حال گفت که «ترویج گفتمان دینی و بیان و توجیه گفتمان رهبری جزو ماموریت راهبردی مجموعه سپاه بوده و شایسته گزینی، شایسته پروری، شایسته گماری نیز از خطوط اصلی کارکردی این نهاد است».

در روزهای گذشته برخی از وب سایتهای اصولگرا از جمله رجا نیوز فایل صوتی سخنان حسین یکتامسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا  و  رییس سابق ستاد راهیان نور را منتشر کرده اند که از نیروهای بسیج می خواهد که تمام کارهای خود را در این یک ماه تعطیل و برای انتخابات فعالیت کند.

وی خطاب به نیروهای بسیج می گوید:این بار اگر بیایند ریشتون را می کنند.این خط و این نشان و خدا شمر را روی سینه امام حسین دیده و ککش هم نگزیده است.

حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی در واکنش به این سخنان نوشته که «روایت گری دفاع مقدس را خرج هیچ رئیسی نکنیم. شهدا، بسیج و رهبری را برای سلایق و منافع خود هزینه نکنیم. فردای انتخابات هم مداح و راوی می‌خواهیم».