پروژه تندروها برای ردصلاحیت نامزدهای اصلاح طلب شورا

پروژه تندروها برای ردصلاحیت نامزدهای اصلاح طلب شورا

چهارشنبه ۶ اردیبهشت 1396 - 13:26

محمد محمودی شاه نشین، رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفته است: «افرادی که خلاف قانون بخواهند به انتخابات شوراها ورود پیدا کنند جلوی آنها را می گیریم.»

Saaad School

او این اظهارات را در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما درباره تایید صلاحیت کسانی که در جریان وقایع سال ۸۸ بازداشت و محکوم شدند، عنوان کرد.

محمودی با بیان اینکه ممکن است کسانی باشند که صلاحیت شان احراز شده است ولی با بررسی های بعدی رد صلاحیت شوند گفت: استثناً امکان دارد با توجه به شبهاتی که مطرح شده باشد هیئت نظارت مرکزی در این رابطه ورود خواهد کرد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها ادامه داد: قطعا دستگاه های امنیتی دادستانی و قوه قضاییه و همه دستگاههای مرتبط با دیدن این اسامی و در صورت وجود مشکل، اطلاعاتشان را برای ما ارسال خواهند کرد.

پیشتر عماد بهاور، مسئول شاخه جوانان نهضت آزادی، درصفحه توییترش نوشته بود که صلاحیتش برای انتخابات شوراها ابتدا تایید و سپس رد شده است.

خبرگزاری تسنیم نیز در گزارشی، مدعی شده است «روند بررسی صلاحیت‌ها در این دوره انتخابات نشان می‌دهد که هیئت نظارت بر انتخابات جانب قانون را رعایت نکرده» و غفلت‌هایی صورت گرفته است.